Lotus Boutique Hotel Taşucu

Sualtı Dalış
Silifke ilçesine bağlı Taşucu mendireğinden tekne ile dalış yapılabilir.18 m derinliğe inildiğinde döküntü taşlar bulunur.Can ve mal güvenliğiniz için gerekli izinleri ve güvenlik tedbirlerini almadan dalış yapmayınız.

Yat Turları
Mersin Taşucu - Tisan Tekne turlarımız her gün Taşucu limanından sabah 10 da başlar ve aksam 18:00 de geri Taşucu limanında sona erer. Tur programı dahilinde sırasıyla Boğsak koyu, Dana adası, Tisan yarım adası ve Barbaros koy larında ve adalarında yüzme ve yemek molaları verir.Bu bahsetmiş olduğumuz rota Doğu Akdeniz’in en güzel en güvenli adaları & koyları olup tamamen bakirdir. Buraların tek sahibi olan yunusları ve caretta - carettaları ve deniz foklarını görme şansınız çok yüksektir.

Göksu Deltası Akgöl Kuş Cenneti
Göksu Deltası özellikle Su Kuşları Yaşama Ortamı Olarak Uluslararası Öneme Sahip Sulak Alanlar Hakkında Sözleşme (RAMSAR) kriterlerinin birçoğunu kapsadığı için 1994 yılında Ramsar Alanı Statüsüne sahip olmuştur. Ayrıca bu alan bir defada barındırdığı kuş varlığı dikkate alındığında A sınıfı sulak alan niteliğindedir. Ramsar Sözleşmesine göre, bir defada 25.000in üzerinde su kuşunu barındıran sulak alanlar A sınıfı sulak alandır. Türkiyedeki toplam 450 kuş türünden 328i Göksu Deltasında görülmektedir.